Menu

Kilka prostych słów...

O historii, życiu, polityce i wiele innych

Kim jestem, dokąd zmierzam?

jaba97

Nazywam się Jakub. Pochodzę z Wielkopolski. Interesuje się od dziecka historią, szczególnie współczesną. Od wielu lat obserwuje wydarzenia polityczne. Poglądy tradycyjne i prawicowe. Kiedyś pisałem na innym blogu w ogólnopolskiej stronie internetowej. Mam 20 lat. Z wykształcenia technik hotelarstwa o szerokim wachlarzu zainteresowań. Tyle o mnie.

Wiecie kim jestem. Teraz po co?

No właśnie. Dziennie powstaje mnóstwo nowych blogów. Po co kolejny? Jeszcze o historii?! Przecież to nuda a polityka?! Szkoda słów.

Będę się starał przekonać was że historia może być ciekawą przygodą. Wciągającą i pełną analogii z współczesnością. Historia powinna uczyć nas jak nie popełniać błędów oraz jak wyciągać wnioski. Poznajemy dokonania naszej cywilizacji i myśli człowieka. Warto idąc do przodu wiedzieć skąd się wyszło.

Polityka to dobro wspólne, troska o nasze wspólne interesy. Czasami napisze wpis na temat postaw wiedzy o społeczeństwie, oraz skomentuje wydarzenie polityczne. Mając podstawy będziemy mogli inaczej spojrzeć na świat wokół nas.

To życie pisze najlepsze scenariusze. Nie ominę i tematów o życiu. Warto pisać o ważnych rzeczach w sposób wartościowy. 

Zachęcam do czytania, komentowania i słania sugestii. 

Pamiętajcie historia, polityka i życie. 

Wpisy pojawią się w miarę możliwości czasowych. Myślę że często. 

 

© Kilka prostych słów...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci